KUST SEE LAPS NEED LAULUD VÕTNUD, HULLUKE SÕNAD OSANUD? LUOD MA VÕTSIN LUTSU SUUSTA, SÕNAD KIISA KEELE PEALTA, LAULUD LATIKA NINASTA

Tarbatu

Laulukoor Tarbatu alustas tegevust 1980. aastal rahvalaulukoorina, kelle missiooniks oli hoida elus eesti folkloori ja regivärsilisi rahvalaule.

Üsna pea hakkas koor aga laiendama oma repertuaari, lauldes ka eesti rahvalaulude kooriseadeid ning eesti heliloojate uuemaid ja vanemaid teoseid. Aja jooksul on repertuaar rikastunud väga eriilmeliste teostega, mis annavad koorile võimaluse esineda nii laulupidudel, folkloorifestivalidel, rahvuslikel tähtpäevadel kui ka kirikus.

Koori dirigendid on olnud Uno Uiga, Elvi Oolo ja viimased 30 aastat Lauri Breede.

Tarbatu võtab alati aktiivselt osa erinevatest laulupidudest ja festivalidest ning annab ka ise kontserte Tartu linnas ja mujal Eestis.  Lisaks kodustele esinemistele on koor  käinud ka paljudel välisreisidel. Esimene neist oli 1989. aasta Soome ja Rootsi ning hetkel viimane reis 2013. aastal Taani.

Tarbatus on 35 lauljat vanuses 30–68 aastat. Koori liikmed on kõik harrastuslauljad, kes käivad koos nii toreda seltskonna, karismaatilise dirigendi kui ka muusika tegemise võimaluse pärast, mis pakub rõõmu nii lauljatele endile kui ka loodetavasti publikule.