KUST SEE LAPS NEED LAULUD VÕTNUD, HULLUKE SÕNAD OSANUD? LUOD MA VÕTSIN LUTSU SUUSTA, SÕNAD KIISA KEELE PEALTA, LAULUD LATIKA NINASTA

Dirigent

Tarbatu dirigent Lauri Breede sündis 14. novembril 1957. aastal Tartus. Ta õppis Elleri muusikakoolis koorijuhtimist. 1980 lõpetas samal erialal Tallinnas konservatooriumi. Töötanud Eesti Raadio segakoori lauljana, Pedagoogilise Instituudi dirigeerimisõppejõuna, Vanemuise koormeistrina, kultuurikeskuse Sinimandria koorimuusika peaspetsialistina, Elleri koolis dirigeerimise, hääleseade ja koori õpetajana ning Tartu ülikooli õpetajate seminari dirigeerimise ja hääleseade lektorina.

Praegu töötab Elleri kooli kooridirigeerimise osakonna õpetajana. Ta on loonud ja juhatanud paljusid koore.

Elleri kooli õpetajaks tuli Lauri 1985. aasta sügisel  ja kohe kutsuti ta ka Tarbatu koori juurde. Seega on ta Tarbatut juhatanud juba üle 30 aasta. Lisaks Tarbatule on ta praegu meeskoori Gaudeamuse, Tartu Rahvaülikooli segakoori ja Tartu Rahvaülikooli džässkoori dirigent.

Kuigi alustati rahvalaulkoorina, hakati Lauri eestvedamisel laulma mitmekesist ja nõudlikumat repertuaari ning osaletud on mitmete suurteoste ettekandmisel.

Lauri Breede: „Tarbatu teeb rahvalaule praegugi kogu aeg, aga elu on sundinud meid laulma ka igasugu muud repertuaari. Näiteks läheme välismaale ja kutsutakse kirikusse esinema. No palju sa neid rahvalaule jõuad seal maha laulda. Publik nõuab mitmekesisust ja lauljadki tahavad seda.“ /Tartu Postimees, 15.12.2005/