KUST SEE LAPS NEED LAULUD VÕTNUD, HULLUKE SÕNAD OSANUD? LUOD MA VÕTSIN LUTSU SUUSTA, SÕNAD KIISA KEELE PEALTA, LAULUD LATIKA NINASTA

Tarbatu osaleb Urmas Sisaski jõuluoratooriumi ettekandes Tartus ja Riias

Neljapäeval, 26. detsembril kell 17 Tartu Pauluse kirikus ja reedel, 27. detsembril kell 17 Riia Peetri kirikus esitavad dirigent Lauri Breede juhendatavad koorid (Tartu Rahvaülikooli segakoor, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus ja laulukoor Tarbatu) ning Tartu Saksikoor (juhendada Toomas Peterson) Urmas Sisaski jõuluoratooriumi. Solistid: Karmen Puis ja Simo Breede (Vanemuine). Dirigent: Lauri Breede. 

Urmas Sisaski algselt meeskoorile loodud, nüüd ka segakoorile seatud „Jõuluoratooriumi” ladinakeelne tekst kirjeldab Jeesuse sündi Luuka Evangeeliumi järgi. Kõik oratooriumi osad on omaette kiidulaulud Jumala poole. Palvetekstid on aga enamjagu pärit liturgilisest missast. Jõuluoratoorium tervikuna on suure rõõmu muusikaline väljendus.

Oratooriumis ei järgi helilooja liturgilisi kaanoneid, otse vastupidi – siin kohtame vihjeid gregoriaanlikust ja baroki stilisatsioonist diskotantsuni välja. Eesmärk on luua üldist jõulurõõmu ja selle teenistusse rakendub ka rütm. Samas on selgesti paigas oratooriumi põhiosad nagu Benedictus, Gloria jt. Kanooniline tekst on ladina-, jutlus eestikeelne.

Piletid müügi Piletilevis. Alla 16-aastased tasuta.