LAULUKOOR TARBATU

KUST SEE LAPS NEED LAULUD VÕTNUD, HULLUKE SÕNAD OSANUD? LUOD MA VÕTSIN LUTSU SUUSTA, SÕNAD KIISA KEELE PEALTA, LAULUD LATIKA NINASTA

Tarbatu osaleb Urmas Sisaski jõuluoratooriumi ettekandes Tartus ja Riias

Neljapäeval, 26. detsembril kell 17 Tartu Pauluse kirikus ja reedel, 27. detsembril kell 17 Riia Peetri kirikus esitavad dirigent Lauri Breede juhendatavad koorid (Tartu Rahvaülikooli segakoor, Eesti Maaülikooli meeskoor Gaudeamus ja laulukoor Tarbatu) ning Tartu Saksikoor (juhendada Toomas Peterson) Urmas Sisaski jõuluoratooriumi. Solistid: Karmen Puis ja Simo Breede (Vanemuine). Dirigent: Lauri Breede. 

Urmas Sisaski algselt meeskoorile loodud, nüüd ka segakoorile seatud „Jõuluoratooriumi” ladinakeelne tekst kirjeldab Jeesuse sündi Luuka Evangeeliumi järgi. Kõik oratooriumi osad on omaette kiidulaulud Jumala poole. Palvetekstid on aga enamjagu pärit liturgilisest missast. Jõuluoratoorium tervikuna on suure rõõmu muusikaline väljendus.

Oratooriumis ei järgi helilooja liturgilisi kaanoneid, otse vastupidi – siin kohtame vihjeid gregoriaanlikust ja baroki stilisatsioonist diskotantsuni välja. Eesmärk on luua üldist jõulurõõmu ja selle teenistusse rakendub ka rütm. Samas on selgesti paigas oratooriumi põhiosad nagu Benedictus, Gloria jt. Kanooniline tekst on ladina-, jutlus eestikeelne.

Piletid müügi Piletilevis. Alla 16-aastased tasuta.

 

Uued lauljad on oodatud!

Head lauluhuvilised! Laulukoor Tarbatu ootab liituma uusi lauljaid, eriti meeshääli!

Uuel hooajal ootavad ees põnevad muusikalised väljakutsed, palju toredaid inimesi ja ikka maailma parim dirigent! Hooaja suuremate plaanide hulgas on Urmas Sisaski “Jõuluoratooriumi” ettekanne Tartus ja Riias ning osalemine koorifestivalil Prahas.

Helista 522 6788 (dirigent Lauri Breede) või tule juba 3. septembril kell 17 Tiigi seltsimajja (Tiigi 11).

Tarbatuga Gruusias

Tarbatu ridades mõlkus juba mõnda aega mõte minna kontsertreisile Gruusiasse, kuni Jaanus asja käsile võttis ja selle reisi meile reaalsuseks muutis. Kutaisi sai reisisihiks seetõttu, et tegemist on Tartu partnerlinnaga. Mõeldud, tehtud – 19. oktoobri pärastlõunal sai Tarbatu seltskond pakitud kohvritega Vanemuise alumises parklas kokku. Bussiga Riiga ja sealt edasi öise lennuga otse Tbilisisse. Öises lennujaamas ootas meid giid Giorgi, kes kümme aastat tagasi oli Tartu Ülikoolis vahetusüliõpilane olnud. Nüüd saatis Giorgi meid kogu reisi vältel. Ootamas oli meid ka buss ülimalt professionaalse abhaaslasest bussijuhi Sosoga, kes ka omal ajal põgusalt Eestis käinud ja Viru hotelligi mäletas.

Continue reading

Tarbatu sõidab Kutaisisse

Sõidame sel nädalalõpul, 19. oktoobril 2018 kontsertreisile Tartu partnerlinna Kutaisisse Gruusias, kus anname kontserdid Kutaisi ooperimajas ning Eesti saatkonnas Tbilisis.

20. oktoobril esineme ka Senakis iga-aastasel Egrisoba festivalil. Senaki on Rakvere sõpruslinn.

Kontsertreis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale. Muusikaliseks külakostiks viime valiku eesti isamaalisi kooriteoseid, rahvalaule ning rahvalauluseadeid. Kavas on Tormis, Ritsing, Saar, Ernesaks, Tamberg, Uusberg, Vettik, Eespere jpm.

Continue reading